Treneris - Ilze Seisuma

Radošs enerģijas ieguldījums! 
Profesionāla biznesa, personīgās efektivitātes un jauniešu trenere, individuālais un komandu
 koučs, sirds aicinājums darbs ar pusaudžiem. 20 gadu darba pieredze kā dažāda profila uzņēmumu vadītājai. Iegūta starptautiska trenera izglītība. Izstrādātas un realizētas vairākas autorprogrammas.


„Būt vecākam tas nav viegli!

Kāda ir mūsu vecāku loma, kad tikko bērniņš nāk pasaulē? Kad pārņemti no laimes mēs priecājamies par pirmo smaidu, pirmo pateikto vārdu un pirmajiem soļiem. Kad brīžiem negulēto nakšu dēļ aizmiegam diendusā kopā ar savu lolojumu. Un cik ātri šis laiks paiet, un mazais cilvēciņš sāk patstāvīgi spriest un pieņemt lēmumus un brīžiem pat runāt pretim.

Būt vecākam tas nav viegli!

Un kāda ir mūsu vecāku loma, kad bērns sāk skolas gaitas? Kā iedrošināt? Kā atbalstīt? Pirmās atzīmes, apkārtējo vērtējumi, uzslavas citreiz nopēlumi. Kā iedrošināt darīt un nebaidīties no neveiksmes? Kā mudināt darīt, lai sasniegtu rezultātus, darīt akurātāk, darīt prātīgāk, lai rezultāts būtu pašam un apkārtējiem tīkams? Varbūt prasu par daudz vai varbūt par maz? Kā ir pareizi? Un kas vispār ir pareizi? 

Būt vecākam nav viegli!

Un kāda ir mūsu loma, kad nāk “tie trakie pusaudžu” gadi? Kad sajūtam – vairs neesam autoritātes, viņiem ir jauni draugi, nesaprotami hobiji un intereses. Šīs standarta atbildes uz jautājumiem – “Kā iet?” – “Normāli!” Nesaprotama noslēpumainība, brīžiem nevēlēšanās neko darīt. Un brīžiem tā sajūta ka nesaprotam viens otru. Pirmās draudzības un mīlestības. It kā jau lieli cilvēki, bet ne tik lieli, lai visu atbildību uzņemtos paši! Gribas pamācīt, bet mūsu padoms viņiem neliekas svarīgs. Un kaut kur dziļi iekšējās bailes - vai no viņiem kas iznāks. Apkārt taču ir tika daudz negatīvu piemēru. Vai viņiem izdosies stabili nostāties uz savām kājām, vai izdosies veidot savu dzīvi tādu par kādu no bērnības jau sapņo. Vai atradīs priekš sevis, savas dzīves nodarbošanos, kas būs gan kā darbs, gan - hobijs, un nesīs prieku un piepildījumu katru dienu. Vai... ? Vai …? vai… ?

Būt vecākam nav viegli!

Un tagad, kad maniem dēliem jau katram pāri divdesmit, ar lepnumu vēroju viņu dzīves, kuras nu jau iet pilnīgi patstāvīgi! Un klusītēm pie sevis domāju - Būt vecākam nav viegli, bet priekš manis nav lielāka gandarījuma uz šīs zemes, kā redzēt un saprast – VIŅIEM IZDEVĀS!

Būt vecākam nav viegli! 

Un mēs vecāki esam kā dārznieki, kuriem ir uzticēts kopt ļoti īpašu un smalku dārzu! Un mēs esam atbildīgi, lai svelmē tas tiek padzirdīts un no pārāk karstas saules aizsargāts, un pārliet mēs nevaram, jo tad nopūst saknes. Mēs rūpējamies un mīlam šo dārzu. Mēs no malas raugāmies, kā katrs zieds no pirmā dīgsta nobriest līdz pumpuram un uzzied! Mēs varam rūpēties un mīlēt dienu no dienas, bet ziedēšana gan ir katra paša auga ziņā! Tikai viņš zin kurā brīdī izplauks viskrāšņākie ziedi. .